Головний біль та мінливість погоди

Погода завжди мінлива. Дощ та зливи приходять на зміну спеці, а різдвяні морози закінчуються відлигою. Подібні коливання атмосферного тиску та температурної кривої для багатьох людей стають суттєвим випробуванням. Порушення самопочуття, зниження працездатності, шум у вухах і голові, запаморочення, слабкість, безсоння і, нарешті, головний біль заважають насолоджуватися життям.

Давайте розберемося, чому примхи природи так відбиваються на стані нашого здоров'я?!

Плата за комфорт

Метеочутливість справедливо вважають цивілізаційним захворюванням. Зараз нам складно уявити своє життя без теплих батарей в квартирі взимку або кондиціонера в спекотні літні дні. Прогулянки ми замінили поїздками на машинах, активний відпочинок – шезлонгом та диваном. Тож організм поступово став забувати, що таке адаптація і на будь-який нестандартний прояв зміни атмосферного тиску негайно реагує. Це може бути як зниження, так і підвищення артеріального тиску, роздратованість, занепад сил, слабкість, проблеми зі сном. Але одним з головних проявів метеозалежності є - головний біль.

Хто в групі ризику?

Хто ж е входить в групу ризику? В першу чергу, це жителі мегаполісів , курці, любителі кави, жирної і незбалансованою їжі, а також противники фізичних навантажень. Однак, якщо головний біль та інші симптоми турбують вас не час від часу, а постійно, то даний стан називається метеозалежність, а не метеочутливість. І розвивається він в більшості випадків у людей старше 50 років на тлі гіпертонії або атеросклерозу. І трапляється, що людина навіть втрачає працездатність! Цей стан не можна ігнорувати, адже тимчасові порушення мозкового кровообігу набувають постійного характеру, що відчувається і на загальному самопочутті, і підвищує ризик розвиток небезпечних захворювань.

Головний біль при зміні погоди: що робити

Щоб головний біль не взяв над вами верх і не допустити до виникнення серйозних порушень мозкового кровообігу необхідно дотримуватися певних рекомендацій.

У період зміни погоди, намагайтеся вживати менше кави, а замість цього пийте більше води, проводьте більше часу на свіжому повітрі. Ще один важливий фактор - режим сну. Якщо ваш організм буде відпочивати достатню кількість часу, то коливання зовнішнього середовища будуть менш відчутні. І звісно, уникайте стресових ситуацій або ж працюйте над зміною ставлення до них.

Але якщо уникнути нападу головного болю не вдалося, то допомогти може застосування знеболюючих препаратів, а саме - комбінованих препаратів, які містять знеболюючі компоненти та ті, що впливають на спазм судин.