Головний біль: стреси та перевтома

Головний біль знайомий усім. Чи бачили ви людину, яка зможе з впевненістю сказати, що у нього ніколи не боліла голова – скоріш за все такої людини немає. Адже існує багато причин виникнення головного болю, однак найчастіше це стрес та перевтома. В такому випадку цей стан має свою назву: головний біль напруги.

Але у когось голова болить час від часу та окрім незначного дискомфорту майже не впливає на повсякденний розклад життя, а для когось головний біль стає на заваді настільки, що затьмарює світ навколо, змушує відмовитися від роботи, звичних справ, і навіть розваг та втіх. Особливо, якщо мова йде про випадки хронізації головного болю.

Головний біль напруги звернув на себе увагу вчених лише в 60-х роках минулого століття, і так як з'ясувати точну причину її виникнення не вдавалося тривалий час, фахівці припустили, що до виникнення болю призводить тривалий напруга м'язів шиї і голови. Внаслідок спазму порушується забезпечення тканини киснем, розвивається спазм судин. Тож головний біль напруги найчастіше виникає у людей, шия яких тривалий час знаходиться в напруженому стані. З огляду на реалії сучасного життя це і школярі, і працівники офісів, і навіть домогосподарки, які подовгу без зміни положення тіла виконують певну роботу чи відпочивають з планшетом у руках.

Як позбутися головного болю напруги

На перший погляд все здається досить просто: ми знаємо причину виникнення головного болю напруги і тепер слід змінити спосіб життя: відпочивати і висипатися, менше нервувати, проводити достатньо часу на свіжому повітрі і проблема безслідно зникне з вашого життя.

Але, коли приходить час, від слів перейти до дій все виявляється не так просто. Виключити зі свого життя перевантаження і стреси, на жаль, неможливо. Ми буквально оточені ними на роботі, вдома, в інституті ...

І головний біль напруги, виникаючи знову і знову буквально затягує в свою пастку. Згодом це починає відбиватися на роботі, житті, руйнує ваші плани, що в кінцевому результаті призводить до виникнення нових стресів. Таким чином, головний біль напруги стає хронічним.

Але це не означає, що необхідно змиритися з головним болем і дозволити керувати вашим життям. Боротися, безумовно, потрібно. Необхідно навчитися слухати і чути свій організм, і, не дивлячись на будь-які життєві негаразди, не втрачати оптимізм. А впоратися з болем допоможуть знеболюючі препарати, дія яких спрямована на швидке і ефективне усунення болю.