Застудились та болить голова?

Безумовно, головний біль майже завжди супроводжує будь-яку застуду. Здавалось би, нічого дивного, але часом не зрозуміло, що більше погіршує самопочуття: застуда чи все-таки головний біль?

Насправді, коли людина захворіла на застуди, головний біль виникає внаслідок боротьби цитокінів, які продукуються клітинами імунної системи з інфекцією. І не зважаючи на те, що головна мета цитокінів – це боротьба з інфекцією, вони здатні викликати запалення, внаслідок якого і виникає головний біль.

Як позбутися головного болю при застуді?

Оскільки нежить та застуда виникає через вірусну інфекцію, застосування антибіотиків протипоказано. Натомість лікування спрямоване на усунення симптомів та зменшення дискомфорту.

Поширеними засобами для лікування застуди є:

Відпочинок допомагає тілу зцілитися. Окрім того, якщо ви залишаєтеся вдома, це також знижує ризик зараження інших людей.

Вживання достатньої кількості рідини допомагає зменшити застій у носі та пазухах, заспокоюючи горло. Вода та компоти – гарні варіанти, щоб уникнути зневоднення. Теплі рідини можуть бути особливо корисними, такі як чаї, бульйони та супи. Слід зменшити вживання кофеїну та алкоголю до повного одужання.

Знеболюючі: головний біль, біль у горлі та лихоманку можна полегшити за допомогою безрецептурних ліків. До них відноситься комбінований препарат НОВІГАН, який призначений для лікування больового синдрому при нападі головного болю, у тому числі при застуді.

НОВІГАН завдяки своєму складу усуває (або полегшує) не тільки біль, але і ще один патогенетичний фактор - спазм. Цією особливістю НОВІГАН зобов'язаний своїм складом, що не має аналогів в Україні*, з трьох активних компонентів:

  1. ібупрофен, що забезпечує болезаспокійливий, протизапальний ефект;
  2. фенпіверинію бромід, який має спазмолітичну як центральну, так і периферичну дію;
  3. пітофенону гідрохлорид - ще один спазмолітик, що діє на гладеньку мускулатуру.

Таким чином, НОВІГАН проявляє спазмолітичну, протизапальну та знеболювальну дію і впливає на всі ці ланки розвитку головного болю.

Джерела:

  1. https://www.medicalnewstoday.com/articles/319573
  2. Інструкція з медичного застосування препарата Новіган
  3. За даними ресурсу tabletki.ua станом на 19.09.2022 р. в Україні відсутні аналоги препарату Новіган, які містять в своєму складі ібупрофен, фенпіверинію бромід та пітофенону гідрохлорид. Доступ за посиланням: https://tabletki.ua/uk/новіган/22542/analogi/
Застудились та болить голова? Безумовно, головний біль майже завжди супроводжує будь-яку застуду. Здавалось би, нічого дивного, але часом не зрозуміло, що більше погіршує самопочуття: застуда чи все-таки головний біль? Читати далі ...
Болить голова? Є рішення! Болить голова» - настільки поширена скарга... Деякі навіть примудряються жартувати: «Якщо у вас болить голова, значить, ви її ще не втратили». Читати далі ...
Головний біль: стреси та перевтома Головний біль знайомий усім. Чи бачили ви людину, яка зможе з впевненістю сказати, що у нього ніколи не боліла голова – скоріш за все такої людини немає. Читати далі ...